Плоскі дахи для класних людей

Плоскі дахи для класних людей

ТОП 5 найпоширеніших помилок у плоских дахах

Чому, незважаючи на знання, десятиліття досвіду в проектуванні та будівництві плоских дахів і використання все більш надійних матеріалів, плоскі дахи все ще викликають сумніви та занепокоєння у багатьох майбутніх власників нерухомості? Причина, на нашу думку, полягає в необізнаності щодо основних законів проектування, будівництва та експлуатації плоских дахів. За своєю загальною площею, плоскі дахи з величезним відривом лідирують у світі, бо є найбільш надійною і раціональною конструкцією з точки зору надійності, ремонтопридатності та витрат на експлуатацію. Проте, значна їх кількість виконується некваліфікованими людьми з кричущими порушеннями норм і правил. Про це ми з вами і поговоримо в цій суто практичній статті.
Перша помилка.Поширені проблеми з плоскими дахами виникають через погане обслуговування або повну його відсутність. Регламент обслуговування вимагає періодичного огляду плоских дахів на наявність пошкоджень, ремонту, очищення та перевірки функціональності теплоізоляційних і гідроізоляційних властивостей. Ідеальний час для цього - вересень-жовтень. Власник, або уповноважена ним особа може впоратись із цим самотужки, або викликати спеціалістів. Для самостійного виконання простого щорічного огляду вашого плоского даху перегляньте це відео  
Друга помилка.Втілені в життя недоліки проектування.Циклічна зміна спекотних і холодних сезонів рік за роком погіршує стан будь-яких конструкцій. На поверхні плоского даху температура може коливатися від -20 до +100 °С. Вона також піддається впливу УФ (ультрафіолетового) випромінювання. Тому характер і властивості матеріалів, з яких буде виконано дах, повинні забезпечувати функціональність в цих умовах не менше 30 років.Відсутність розрахунків на вітрове навантаження, наслідком чого стає недостатня кількість точок кріплення покрівлі до основи - теж звичний косяк на етапі проектування.Вогкість покрівлі та грибок в підпокрівельному просторі і під стелею всередині– найпомітніші наслідки неправильного проектування. Непідходяща пароізоляція, неправильна послідовність шарів "пирога" даху, недостатня аерація, замала товщина утеплювача і неправильний вибір його типу і марки, конструктивно допущені містки холоду крізь шар утеплювача - все це сприяє надмірному виходу теплого повітря через шари даху, що призводить до конденсування водяної пари всередині "пирога" та повернення її назад додому у вигляді води. Цей процес стає згубним для плоскої покрівлі і внутрішнього оздоблення, а отже з вирішенням цієї проблеми не можна зволікати.
Третя помилкаБездумна економіяПоширеною практикою є спортивний інтерес до використання «таких же хороших, але дешевших» альтернатив покрівельних матеріалів, кріплення, водоприймальних воронок тощо, відмінних від тих, що обрані й описані в проектній документації. Отримана «економія» на різниці в ціні матеріалу зазвичай є копійчаною та непропорційною вартості будь-якого наступного ремонту.До прикладу, у нас був кейс, коли ми програли тендер на влаштування даху багатоквартирного будинку в м. Ірпінь, бо не могли дотягнутись до ціни конкурента. Через 2 роки ми опинились на тому даху в якості рятувальників. З третини будинку дах зірвало вітром лише через те, що підрядник зекономив на кріпленнях ПВХ мембрани до основи та парапетів. На площі приблизно 1400м2 він цим самим зекономив близько 30 000 грн. Знаєте у скільки обійшовся ремонт? Майже у 300 000 грн. 
Четверта помилкаЛюдський фактор виконавцяПравильне виконання гідроізоляції зазвичай залежить від використання спеціального обладнання. Гідроізоляційні ПВХ мембрани можуть бути механічно закріплені до основи, наклеєні (дуже рідко) або привантажені баластом. Якщо кількість кріплень або вагу баласту визначає проектувальник, то надійнісь цього кріплення забезпечує вже дахмен. Зварені гарячим повітрям шви потребують постійної перевірки і виконання тестів на розрив. Можна не помітити перегрів чи недогрів шва в процесі роботи, а отже потрібна регулярна перевірка кожної захватки вкінці зміни. 
П'ята помилкаСамовільне порушення цілісності дахуВентиляційне обладнання, блоки HVAC, антени, кабелі, комини та інші речі, які після здачі даху мають крізь нього пройти потрібно влаштовувати з викликом дахмена. Причина в тому, що вентиляційник або електрик не має під рукою нічого такого, щоб загідроізолювати наслідки свого проходу крізь дах. Герметик - це тимчасове і ненадійне рішення, а, прости Господи, монтажна піна - це взагалі не гідробар'єр. Кожна з таких легковажних проходок через кілька років може мати такий негативний вплив на залишковий термін експлуатації покрівлі і стан теплоізоляції, що давайте я навіть не буду тут починати описувати це.
Дахуй! з вами, Друзі! Бережіть себе і свій дах!